نیروگاه هرمزگان آماده گشایش ال سی شد

مدیرعامل شرکت مادر تخضصی فراوری نیروی برق حرارتی گفت: پس از کش و قوس های فراوان در نهایت نیروگاه حرارتی هرمزگان آماده گشایش ال سی گردیده و مسائل مربوط به این حوزه کاملا رفع گردیده است.

نیروگاه هرمزگان آماده گشایش ال سی شد

محسن طرزطلب در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که در حال حاضر با سرعت بیشتری فرآیند کار نیروگاه حرارتی هرمزگان در حال انجام است، اظهار کرد: طی دو - سه هفته آینده قطعا ال سی این پروژه قابل استفاده است. وی ظرفیت این نیروگاه را 1400 مگاوات دانست و اضافه کرد: میزان سرمایه گذاری برای این نیروگاه 1.5 میلیارد یورو تخمین زده گردیده که سهم روس ها در تامین مالی 1.2 میلیارد یورو است. مدیرعامل شرکت مادر تخضصی فراوری نیروی برق حرارتی درباره تاثیر تحریم ها در ساخت نیروگاه ها و حفظ روشنایی، اظهار کرد: تاکنون شرایط برای ما تا حدودی معین گردیده و به همین دلیل پیش بینی های لازم برای حل این مساله را انجام داده ایم، اما باید گفت که هدف این است تا در بدترین شرایط ظرفیت نیروگاه های فعلی را حفظ کنیم و با افزایش ظرفیت بتوانیم خاموشی را دور بزنیم. طرزطلب ابراز امیدواری کرد که با کوشش بیشتر و همراهی وزارت نیرو با بخش فراوری این مساله مشکل ساز نگردد.

طبق وعده مدیرعامل شرکت مادرتخصصی فراوری نیروی برق حرارتی، در سال 1395 نیروگاه بخاری 1400 مگاواتی سیریک و پست فشارقوی بلافصل آن با تامین مالی دولت روسیه طی پنج سال آینده در استان هرمزگان احداث خواهد شد و شرکت مهندسی تکنوپروم اکسپورت روسیه با عنوان پیمانکار نیروگاه و پست فشار قوی GIS بلافصل آن با همکاری پیمانکاران و سازندگان ایرانی راه اندازی می گردد. این نیروگاه بخاری در جنوب شرقی هرمزگان در ساختگاهی به مساحت 199 هکتار راه اندازی می گردد. همچنین باید گفت که این نیروگاه بخاری در چهار واحد 350 مگاواتی با راندمان حدود 45 درصد، 1400 مگاوات برق فراوری خواهد نمود که از نظر فناوری از نوع پیشرفته و بویلر آن فوق بحرانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نیروگاه هرمزگان آماده گشایش ال سی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروگاه هرمزگان آماده گشایش ال سی شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید