روستای کنزق به عنوان برند تاریخی سرعین احیا می گردد

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرعین از احیای روستای باستانی کنزق به عنوان برند تاریخی این شهر اطلاع داد.

روستای کنزق به عنوان برند تاریخی سرعین احیا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، جهانگیر شهبازی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سرعین امروز چهارشنبه 21 شهریور 97 در بازدید از عملیات کاوش باستان شناسی روستای کنزق توضیح داد: در حال حاضر عملیات کاوش های باستان شناسی در این روستا شروع گردیده است.

او اضافه کرد: معماری منحصر به فرد این روستای تاریخی در کشور کم نظیر است و وجود غارهای دست کند که در گذشته محل سکونت بوده قابل توجه است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرعین تاکید نمود: بعد از احیای این روستای باستانی و اتمام عملیات کاوش، کنزق به عنوان برند تاریخی شهر سرعین معرفی خواهی شد.

شهبازی ادامه داد: شهرستان سرعین عموما به آب های گرم معدنی خود شناخته می گردد و این در حالی است که جاذبه های تاریخی متعددی در این شهرستان وجود دارد.

او تاکید نمود: با معرفی آثار تاریخی در آینده نزدیک سرعین می تواند به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خارجی در کشور مطرح گردد.

منبع: میراث آریا

به "روستای کنزق به عنوان برند تاریخی سرعین احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای کنزق به عنوان برند تاریخی سرعین احیا می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید