استقلال بازی برده را به راحتی باخت، آبی ها برد را باور نداشتند

استقلال با نتیجه سه بر یک در خانه مقابل السد قطر مغلوب شد.

استقلال بازی برده را به راحتی باخت، آبی ها برد را باور نداشتند

به گزارش خبرنگاران، استقلال در بازی رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا میزبان السد قطر رفت و در نهایت این بازی با برتری سه بر یک تیم السد به انتها رسید.

با این شکست چشم استقلال به بازی برگشت خواهد بود که در تاریخ 26 شهریور ماه در دوحه برگزار می گردد.

مشعل عیسی (دقیقه 13، گل به خودی) برای استقلال و اکرم عفیف (دقیقه 61) و بغداد بونجاح (دقیقه 65 و 75 پنالتی) برای السد گلزنی کردند.

نیمه نخست

آبی ها بازی را هجومی آغاز کردند اما السد با یک ضد حمله تند و تیز با سید مهدی رحمتی تک به تک شدند که روزبه چشمی در بازگشت به میادین عملکرد بسیار خوبی داشت و توپ را بدون خطا به کرنر زد. ضربه کرنر به سرعت توسط مدافعان استقلال به یک حمله برای استقلال و تبریزی تبدیل شد و مرتضی تبریزی از زاویه بسته دروازه مشعل عیسی را تهدید کرد. کوشش دو تیم برای گگرددن دروازه ادامه داشت که پاس رو به عقب بوعالم خوخی به مشعل عیسی با اشتباه مرگبار این دروازه بان همراه بود و توپ با یک کنترل اشتباه وارد دروازه السد شد و استقلال در دقیقه 13 به گل نخست رسید.

با این گل از فشار حملات السد کاسته شد و عفیف با شوتی قدرتمند و دقیق دروازه استقلال را هدف گرفت که توپ با اختلاف اندک به بیرون رفت. با وجود دفاع هوشمندانه استقلال، السد چندین مرتبه به دروازه این تیم نزدیک شد اما در آخرین لحظه از گلزنی بازماند. ضربه ایستگاهی بوعلام خوخی به سمت دروازه استقلال به صورت ناقص توسط رحمتی دفع شد. چند دقیقه بعد نوبت عبدالکریم حسن بود تا با شوت خود دروازه آبی ها را تهدید کند. دریبل های پی در پی بغداد و شوت این بازیکن با اختلاف اندک از کنار دروازه رحمتی عبور کرد تا این دروازه بان نفس راحتی بکشد.

الحاجی گرو یکی از بهترین بازیکنان استقلال در نیمه نخست بود. او با حرفه ای گری توانست بازیکنان السد را مجاب به خط های متعدد روی خودش کند که روی یکی از این ضربات مارکوس نویمایر دروازه السد را با خطر رو به رو کرد. حرکات گرو و دریافت خطا از السدی ها با عصبانیت خوخی روبرو شد و داور آن ها را از صحنه درگیری دور کرد. ضد حمله تند و تیز السد پیش از تبدیل شدن به موقعیت خطرناک توسط نویمایر و سرنگون شدن بازیکن السد کنترل شد که کارت زردی را برای بازیکن آلمانی به دنبال داشت.

نیمه دوم

السد با توجه به تک گلی که دریافت نموده بود، بازی را هجومی آغاز کرد. فشار همه جانبه بازیکنان السد روی دروازه استقلال به حدی بود که آبی پوشان سراسیمه و عجولانه توپ را به سمت دروازه السد دور می کردند و توان بازی سازی نداشتند. در نهایت حملات همه جانبه السد در دقیقه 61 تبدیل به گل شد. اکرم عفیف از سمت راست وارد محوطه جریمه استقلال شد و توپ را به شکلی حرفه ای به تور دروازه رحمتی دوخت.

این انتها کار نبود؛ پاس پشت پای ژاوی به بغداد بونجاح و سرتوپ این بازیکن به دانشگر، موقعیتی تک به تک را برای این بازیکن الجزایری به وجود آورد و او هم بدون درنگ دروازه رحمتی را برای بار دوم در دقیقه 65 باز کرد. با این گل السد دست از حملات پر دامنه خود برداشت و استقلال توانست تا حدودی از خط دفاعی خودی جدا گردد. در همین لحظات حسن الهیدوس با فراری تند و تیز وارد محوطه جریمه رحمتی شد و شوت این بازیکن با اختلاف اندک به بیرون رفت.

سید مهدی رحمتی با یک پاس اشتباه، بازیکن السد را صاحب موقعیت تک به تک کرد اما زودتر از مهاجم السد، وریا غفوری مرتکب خطای پنالتی شد. بغداد بونجاح در دقیقه 75 برای سومین بار دروازه رحمتی را باز کرد.

شفر برای جبران نتیجه بازی دست به تغییراتی زد اما السد قوی تر از آن بود که استقلال توان حمله کردن به این تیم را داشته باشد. کار به جایی رسید که هواداران خیلی زود استادیوم را ترک کردند و برای اتمام بازی منتظر نماندند.

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، وریا غفوری، پژمان منتظری، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، مارکوس نویمایر(کارت زرد) (محمد دانشگر 55)، فرشید باقری (کارت زرد)، فرشید اسماعیلی، همام طارق (سجاد آقایی 81)، مرتضی تبریزی و الحاجی گرو.

ترکیب السد: مشعل عیسی، پدرو کوریا، یاسر عیسی، حامد اسماعیل، عبدالکریم حسن، خوخی بوعالم، ژاوی هرناندز، گابی، اکرم عفیف، وو یونگ (کارت زرد) و بغداد بونجاح.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استقلال بازی برده را به راحتی باخت، آبی ها برد را باور نداشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با استقلال بازی برده را به راحتی باخت، آبی ها برد را باور نداشتند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید